Куди бажають емігрувати українці та росіяни - результати дослідження

Компанія Research & Branding Group і Всеросійський центр вивчення громадської думки (ВЦИОМ) представляє результати спільного російсько-українського дослідження, присвяченого тому, які країни є найпривабливішими для росіян і українців з точки зору еміграції, працевлаштування, здобуття освіти, подорожей і відвідування рідних.

Роздумуючи над тим, в яку країну хотілося б поїхати на постійне місце проживання, росіяни, як правило, схиляються у бік Німеччини (13%). Друга за популярністю країна для еміграції - США (10%). У заокеанську державу хочуть переїхати 12% непатріотичних росіян і 9% патріотів. До першої десятки також увійшли Франція, Великобританія (по 5%), Канада, Італія, Іспанія (по 4%), країни Європи в цілому (2%), Австралія і Ізраїль (по 2  %).  Для жителів України саме США виглядає найпривабливішим варіантом для еміграції (22%). На другому місці - Німеччина (18%). Також популярні Канада (15%) і Італія (12%). У 10% випадків жителі України хотіли б переїхати в Росію, - повідомляє RegioNews.

В рейтингу переваг росіян відносно країн, в яких вони хотіли б отримати освіту, лідирують виключно англомовні країни: Великобританія (15%) і США (11%). До найбільш бажаних варіантів здобуття зарубіжної освіти також відносяться Німеччина (8%), Франція (4%), Італія (2%). У 61% опитаних це питання викликало утруднення.

В Україні результати опитування вийшли схожими: за освіту у Великобританії - 43%, в США - 32%, в Німеччині - 27%.0. На відміну від Росії, особливо популярним варіантом є Польща (7%, в Росії - менше 1%). При цьому, на відміну від Росії, це питання не є для жителів України важким: не змогли на нього відповісти тільки 3%.

Всеукраїнське загальнонаціональне дослідження проведене компанією Research & Branding Group 16-26 червня 2011 р. Опитані 2079 респондентів в 24-х областях України і АР Крим. Помилка вибірки не перевищує 2,2%. Ініціативне всеросійське опитування ВЦИОМ проведене 2011 р. Опитані 1600 чоловік в 138 населених пунктах в 46 областях, краях і республіках Росії. Статистична погрішність не перевищує 3,4%.

Share and Enjoy:

Схожі статті:

Немає схожих статтей.Надрукувати | Переглядів: 14  1. Немає коментарів

Залишити коментар
Украинская Баннерная Сеть